Malé obchody pro živý venkov

20.4.2023 • Proto, aby byl venkov živý, je nezbytná kvalitní infrastruktura, ke které patří i obchod. Hlavní je klást důraz na zachování kvality služeb a zboží.

Obrázek článku Malé obchody pro živý venkov

Proto, aby byl venkov živý, je nezbytná kvalitní infrastruktura, ke které patří i obchod. Hlavní je klást důraz na zachování kvality služeb a zboží Předseda Coop Družstvo HB nám dnes představil novou prodejnu COOP v obci Chropyně na Kroměřížsku, kam jsme se vypravili s Janem Šafaříkem.

Je nesmírně důležité nacházet pro malé obce řešení v oblasti udržení a dostupnosti malých prodejen. Následoval tedy přesun k paní starostce obce Vranovice-Kelčice, Irena Blažková, která nám představila místní model fungování.

Obec poskytuje prostory a zařízení a zajišťuje pracovní sílu. Jednota COOP dodává know-how a marketing. Snižuje to byrokracii na minimum a obec s prodejcem si rozdělují podíl zisku. Po prvním jednání byla prodejna za měsíc otevřena.

Do budoucna je jistě zajímavé uvažovat i o možnostech automatických prodejen či zálohování PET lahví a plechovek na prodejnách.

info@karel-smetana.cz Nešverova 2, Olomouc napište mi