Důvěra vlády – křest ohněm

14.1.2022 • Tři měsíce a pár dní od voleb trvalo, než nová vláda získala důvěru Sněmovny. Když se podíváme do historie, tak zjistíme, že jde o jedno z nejrychlejších získání důvěry. Za to jsem velice rád. Šlo by to i rychleji, ale víme, že jiné vnější vlivy situaci prodloužily. Jen chci připomenout, že už ve večer voleb dvě volební koalice projevily zájem spolupracovat. V den ustavující schůze Sněmovny jsme už měli hotovou koaliční smlouvu. Musíme začít problémy lidí řešit co nejdříve a jsem rád, že jsme pro to udělali maximum.

Obrázek článku Důvěra vlády – křest ohněm

Čekali jsme ledasco od schůze Sněmovny, kdy se vyjadřovala důvěra. Délka jednání však předčila naše očekávání. Jako nováček ve Sněmovně jsem spolu s dalšími zažil křest ohněm. 23 hodin jednání je historický rekord. Důležitý je výsledek, průběh si už za pár let bude pamatovat málokdo. Vláda Petra Fialy získala důvěru a může začít naplňovat svůj program.

Předseda vlády vytyčil šest hlavních bodů. Zavedeme daňovou brzdu, aby nám daně nepřerostly přes hlavu. Určíme maximální podíl, který stát může požadovat po svých občanech a firmách. Předložíme skutečnou důchodovou reformu. Musíme na ní spolupracovat s ostatními stranami, aby na ní byl konsenzus a s případnými dalšími vládami se důchodová reforma neměnila. Vyhlásíme tendr na dostavbu Dukovan bez Ruska a Číny. Chceme dosáhnout bezemisního vyrábění elektrické energie spolu s jádrem.  Postavíme 200 kilometrů nových dálnic. Základ je dokončit Pražský okruh a dálnici mezi Mohelnicí a Hradcem Králové. Dále zrevidujeme učivo na základních a středních školách. Potřebujeme děti připravit na život v 21. století. Posledním velkým programovým bodem je digitalizace státu. Cílem je, abyste nemuseli nosit u sebe občanský a řidičský průkaz. Všechno bude v mobilu.

info@karel-smetana.cz Nešverova 2, Olomouc napište mi