Den vzniku Československa

28.10.2021 • Dnes slavíme Den vzniku samostatného československého státu. Dne, kdy jsme získali svrchovanost a demokracii. S vlastní republikou přišla i naděje, že svět může být lepší. Dnes můžeme pozorovat, že tato národní hrdost, hrdost na naši vlast, na náš stát, mizí. Moc bych si přál, aby naši občané začali opět důvěřovat svému státu. Budování republiky a demokracie nás stálo, stojí i nadále bude stát mnoho sil, přesto musíme vytrvat.

Obrázek článku Den vzniku Československa

S příchodem covidu 19 jsme byli svědky hrdinství obyčejných lidí. Spousta lidí šila roušky pro ostatní. Dobrovolníci nakupovali potraviny pro starší lidi. Zdravotníci v první linii zachraňovali životy a mnohdy obětovali i sami sebe. Prodavači, pořádkové služby, kněží a řada dalších tu byli pro nás. Chtěl bych poděkovat všem těm, kteří nám tehdy ukázali cestu. Ukázali nám, že Česká republika stojí na bratrské solidaritě, ne na sobeckém „JÁ.“ Stojí a padá na obyčejných lidech. Nejsme elitářský stát.

Co tedy přeji republice k jejímu svátku? Aby se obnovila víra ve stát a hlavně, aby její obyvatelé měli naději, že zase bude dobře! 

info@karel-smetana.cz Nešverova 2, Olomouc napište mi